POLSKIE FORUM NIEZALEŻNYCH

Forum przyjazne dla każdego

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Witaj wędrowcze! Zapraszamy do nas w nasze skromne progi gdzie przy ognisku z kuflem w ręku możesz porozmawiać z nami o wszystkim. Czekamy na Ciebie.

#1 2014-12-19 14:36:49

 Krzysiek

Moderator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-12-17
Posty: 1850

To już się stało, więc jest możliwe.

Jak to było możliwe? Wyglądali na normalną, szczęśliwą rodzinę.

http://fs2.directupload.net/images/141219/s5xlhrrv.jpg

Zu­zan­na M. (18 l.) i Kamil N. (18 l.) po­dźga­li no­ża­mi ro­dzi­ców chło­pa­ka.

http://fs1.directupload.net/images/141219/kazodlfk.jpg
Zamordowani rodzice Agnieszka 42 lata; Jerzy N. 48 lat.

Zro­bi­li to bru­tal­nie, gdy ko­bie­ta i jej mąż spali w domu w Ra­ko­wi­skach.
To Zu­zan­na na­mó­wi­ła Ka­mi­la do zbrod­ni, po któ­rej nawet ścia­ny w domu uma­za­ne były krwią.
Wcze­śniej razem oglą­da­li film Ame­ri­can Psy­cho.
Kiedy Zu­zan­na za­pro­po­no­wa­ła "za­bij­my two­ich ro­dzi­ców", po­cząt­ko­wo oboje po­trak­to­wa­li to jako żart i śmie­li się z tego, ale stop­nio­wo plan stał­wał się re­al­ny i zde­cy­do­wa­li się na za­bój­stwo!
Ame­ri­can Psy­cho (jak i książ­ka, która jest pier­wo­wzo­rem) wie­lo­krot­nie był oskar­ża­ny o sze­rze­nie prze­mo­cy, zły wpływ na nie­któ­re nie­sta­bil­ne umy­sły. Jest to stu­dium psy­cho­pa­ty i wszyst­kie sceny mor­derstw są od­wzo­ro­wa­ne z prze­ra­ża­ją­cym re­ali­zmem...

Jak mogło dojść do tak strasznej tragedii? – zastanawiają się mieszkańcy Rakowisk.
Rodzina przeprowadziła się tam zaledwie kilka miesięcy temu.
Jerzy N. z żoną nauczycielką i jedynakiem Kamilem zamieszkali w okazałym domu.
– Nie zdążyliśmy się z nimi za dobrze poznać. Wiedzieliśmy jedynie, że on jest wysokim oficerem i pracuje w Warszawie.
Pani Agnieszka uczyła w szkole i zajmowała się tłumaczeniami z rosyjskiego.
Syn miał teraz pisać maturę.
Wyglądali na normalną, szczęśliwą rodzinę – mówi sąsiad z ulicy Rubinowej.

Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-12-19 14:50:14)


Jeśli prawdziwie kochasz - wygrasz.

Offline

 

#2 2014-12-19 16:26:27

 ReKa

Moderator

Skąd: Toruń
Zarejestrowany: 2013-07-03
Posty: 2625

Re: To już się stało, więc jest możliwe.

Zastanawiam się czego zabrakło w tej rodzinie, że syn zdecydował się zabić rodziców. Bo jeśli nie był chory psychicznie to podżeganie koleżanki raczej nie byłoby wystarczającym powodem w sytuacji, gdyby czuł miłość, bliskość i przyjaźń rodziców.


Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło.

Offline

 

#3 2014-12-19 21:19:52

 Krzysiek

Moderator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-12-17
Posty: 1850

Re: To już się stało, więc jest możliwe.

Zdaniem koleżanek i kolegów młodocianych morderców, a także mieszkańców tej miejscowości Zuzanna i Kamil byli normalnymi ludźmi.
Skoro tak, to świat, który ich otaczał przestał być światem normalnym..
Ja bym postawił właśnie na taką tezę, świat, który nas otacza utracił tożsamość...To my nie należymy do niego, Ci mordercy jak najbardziej, stanowią jego konsekwencję.
Spróbujmy na to tak spojrzeć...

W porównaniu ze światem, który mnie osobiście ukształtował, ten świat pędzi znacznie szybciej....W czasie, kiedy kształtowało się jedno pokolenie, teraz kształtują się cztery..

Nauce znane jest już przyspieszenie czasu.

Dawne 24 godziny równają się obecnie szesnastu godzinom.

Tyle bowiem trwa obecna doba...

Wynika to m.in. ze zmiany wartości rezonansu Szumana.

[Występowanie zjawiska ziemskich fal stojących zostało przewidziane matematycznie przez niemieckiego fizyka, Winfrieda Otto Schumanna w 1952 r.

Zauważył on, że jonosfera i powierzchnia Ziemi tworzą układ dwóch przewodzących sfer, który zachowuje się jak wnęka rezonansowa lub falowód.


Rezonans długo był na stałym poziomie, od kilkunastu lat zaczyna ulegać zmianie.

Rezonans Schumanna bywa też nazywany pulsem Ziemi.

Nauka zauważyła, że ten "puls Ziemi" ulega ostatnio zmianom.

Aż do początku lat osiemdziesiątych rezonans miał częstotliwość 7,8 Hz. Naukowcy spekulują, że ta wartość była na stałym poziomie przynajmniej przez kilka

tysięcy lat.

Według aktualnych pomiarów częstotliwość osiąga już wartość 12 Hz.

Zmiany rezonansu Schumanna stanowią zagadkę dla nowoczesnej nauki.

Aby to było możliwe, albo średnica Ziemi zmalała o kilkaset kilometrów, lub dolna granica jonosfery wzrosła ze zwykłej odległości 60-70 km do 300-400 km.

Co więcej, częstotliwość Schumanna zależy od pory dnia, ale także od pory roku. Działanie Słońca może być kluczowym elementem wpływającym na te zmiany.

Nie ulega wątpliwości, że zmiany tej swoistej wibracji nie pozostają bez wpływu na funkcjonowanie organizmów żywych.

Możliwe symptomy tych zmian odczuwalne przez ludzi to migreny, bóle mięśni, skurcze. Niektórzy wręcz twierdzą, że te zmiany mogą w pewnym okresie czasu

wpłynąć na ludzkie DNA.

http://s14.directupload.net/images/141031/g39au5pw.jpg

Nie brakuje tez opinii, że gdy rezonans osiągnie pewną wartość krytyczną nastąpią jakieś wielkie zmiany w świadomości człowieka. Stała stymulacja fal

mózgowych inną niż zwykle częstotliwością może powodować zmiany, których nauka nie potrafi teraz nawet przewidzieć.

Oczywiście jest to jedynie jeden z wielu wyznaczników współczesnego, odmienionego obrazu otaczającej nas tak zwanej rzeczywistości..

Będzie też o innych...[ O ile to Was zaciekawi i wciągnie do dyskusji. ]

Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-12-20 10:55:28)


Jeśli prawdziwie kochasz - wygrasz.

Offline

 

#4 2014-12-20 13:18:08

 Zibi

administrator

Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 6658

Re: To już się stało, więc jest możliwe.

Ludzkość sie degeneruje, moralność upada. Ciężkie czasy, zero perspektyw.


"Niejedna droga zda się człowiekowi prosta, lecz w końcu prowadzi do śmierci." Ks. Przysłów 14:12

Offline

 

#5 2014-12-20 18:16:51

 Krzysiek

Moderator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-12-17
Posty: 1850

Re: To już się stało, więc jest możliwe.

Zibi napisał:

Ludzkość sie degeneruje, moralność upada. Ciężkie czasy, zero perspektyw.

To wszystko prawda, tyle, że takie diagnozy  padały w Starożytności, a świat trwa nadal...

Kontynuując wątek o odmiennej rzeczywistości, w której tkwią Zuzanna i Kamil, odmiennej od obrazu ukształtowanego na przykład we mnie.

Jest prawdą, że Oni j ja, choć żyjemy w tym samym okresie, żyjemy jednak w zupełnie innych czasach.

Dla mnie ich czyn jest irracjonalny, dla nich to oczywistość.

Zwróciłem uwagę na przyspieszenie czasu.

Następnym elementem Ich świata to paradygmat natychmiastowości.

Społeczna akceleracja wraz z kulturą natychmiastowości sprowadza zjawisko zdrowego rozsądku, namysłu przed działaniem do kategorii patologicznej.

Presja kulturowa na prędkość powoduje u współczesnej generacji[ mam tu na myśli pokolenie Zuzanny i Kamila ] lęk przed „niedotrzymaniem kroku” zarówno w sferze życia towarzyskiego, jak i kariery zawodowej.

W trzecim tysiącleciu z wielkim impetem wpadliśmy w "kulturę natychmiastowości."

Nikt nas nie jest już w stanie powstrzymać, a tym bardziej zawrócić ponieważ W kulturze "natychmiast" degraduje się każde słowo, wzór osobowy i autorytet.

Tradycyjne instytucje socjalizacji (rodzina, szkoła, Kościół) STRACIŁY na znaczeniu, ich rolę przejęły grupy rówieśnicze, mass media, szeroko rozumiana kultura popularna oraz korporacje z całym zespołem działań integracyjnych.

Łatwo się więc domyśleć, że autorytety, ideały, wzory osobowe i styl życia w takiej kulturze eksponowane są głównie za pośrednictwem mediów, które często wskazują na młode, pełne witalnych sił osoby, w których życiu ma miejsce zastępowanie uznawanych dotąd wartości przez nowe, bardziej liberalne.

Burzone są tradycyjne układy odniesienia i poczucie własnej tożsamości, tego kim kto tak naprawdę jest.

http://s1.directupload.net/images/120322/56hnf33c.jpg

Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2014-12-20 18:28:45)


Jeśli prawdziwie kochasz - wygrasz.

Offline

 

#6 2014-12-20 19:16:12

 Zibi

administrator

Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 6658

Re: To już się stało, więc jest możliwe.

Piszesz prawdę, ale co do mnie to nie próbuje się" dostosować" do otaczającego świata bo jego system wartości mi zwyczajnie nie odpowiada. Nadal jestem sobą.


"Niejedna droga zda się człowiekowi prosta, lecz w końcu prowadzi do śmierci." Ks. Przysłów 14:12

Offline

 

#7 2014-12-20 20:09:44

 Krzysiek

Moderator

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2014-12-17
Posty: 1850

Re: To już się stało, więc jest możliwe.

Zibi napisał:

Piszesz prawdę, ale co do mnie to nie próbuje się" dostosować" do otaczającego świata bo jego system wartości mi zwyczajnie nie odpowiada. Nadal jestem sobą.

Właśnie! Podobnie ja i miliony Polaków...
Choć żyjemy w tym samym strumieniu czasu, pokoleniowo Polacy żyją w różnych, nieprzystających do siebie czasach.
Chyba podobnie jest na Zachodzie, ale tu się nie wypowiadam, bo mam zbyt mało doświadczeń i obserwacji w tym zakresie.


Jeśli prawdziwie kochasz - wygrasz.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.e-wpf.pun.pl www.niewielkiazyl.pun.pl www.spis-ots.pun.pl www.ekonomia2010.pun.pl www.promotyle.pun.pl