POLSKIE FORUM NIEZALEŻNYCH

Forum przyjazne dla każdego

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Witaj wędrowcze! Zapraszamy do nas w nasze skromne progi gdzie przy ognisku z kuflem w ręku możesz porozmawiać z nami o wszystkim. Czekamy na Ciebie.

#1 2013-12-22 13:56:58

 Anonimowy Internauta

Młodszy Konwersator

Skąd: to się wzięło i przylazło
Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 1537

Małpi rozum czyli świąteczne zakupy

Stojąc z boku i przyglądając się ludziom biegającym jak kot z paździurem i kupując różne rzeczy, masę rzeczy, wręcz stosy rzeczy bo idą święta, zjadą się goście.
Też tak macie ze ogarnia was takie świąteczne zakupowanie? Że włącza wam się w mózgu napis kupujta co się da czy bardziej rozsądnie robicie zakupy?

Offline

 

#2 2013-12-22 15:18:49

 Zibi

administrator

Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 6658

Re: Małpi rozum czyli świąteczne zakupy

Ja tak nie mam pewnie dlatego ze mało zarabiam..


"Niejedna droga zda się człowiekowi prosta, lecz w końcu prowadzi do śmierci." Ks. Przysłów 14:12

Offline

 

#3 2013-12-22 18:37:39

 zgryźliwy tetryk

Młodszy Konwersator

Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2013-07-01
Posty: 1449

Re: Małpi rozum czyli świąteczne zakupy

A potem będzie "zaciskanie pasa" przy spłacaniu "wspaniałych kredytów" No i dojadanie na pół zepsutej żywności..

Offline

 

#4 2013-12-22 21:28:23

Jarzębina

User

Skąd: wlkp.
Zarejestrowany: 2013-11-03
Posty: 331

Re: Małpi rozum czyli świąteczne zakupy

Ja się boję wejść do sklepu, co by nie zostać zadeptaną przez tłum ;-). A na poważnie nie robię szczególnych zakupów. Nie wyprawiam świąt, nie kupuję prezentów. Czuję się nieco jak UFO, gdy obserwuję ten szał kupowania. Chwilami mam wrażenie, że to Święto Prezentów i Obżerania się. Przynajmniej dla wielu.

Offline

 

#5 2013-12-23 12:43:54

 Anonimowy Internauta

Młodszy Konwersator

Skąd: to się wzięło i przylazło
Zarejestrowany: 2013-06-18
Posty: 1537

Re: Małpi rozum czyli świąteczne zakupy

Jarzębina napisał:

Ja się boję wejść do sklepu, co by nie zostać zadeptaną przez tłum ;-)

Nie tylko Ty masz takie obawy


Jarzębina napisał:

A na poważnie nie robię szczególnych zakupów. Czuję się nieco jak UFO, gdy obserwuję ten szał kupowania. Chwilami mam wrażenie, że to Święto Prezentów i Obżerania się. Przynajmniej dla wielu.

Tak samo jak ja. Nie rozumiem tego na około i mam wrażenie że konsumpcjonizm i chęć pokazania się z tej bogatszej strony  sprawiły że straciliśmy istotę tych świątecznych dni.


Jarzębina napisał:

Nie wyprawiam świąt, nie kupuję prezentów.

A czemu? Święta i prezenty fajna rzecz

Offline

 

#6 2013-12-24 19:17:52

Jarzębina

User

Skąd: wlkp.
Zarejestrowany: 2013-11-03
Posty: 331

Re: Małpi rozum czyli świąteczne zakupy

Anonimowy Internauta napisał:

A czemu? Święta i prezenty fajna rzecz

Tak zwane "trafione" owszem. Ale ja kiepsko trafiałam, jak jeszcze mieliśmy w rodzinie tradycję obdarowywania się. I weź pod uwagę, że gdzieś tam siedzi zasada wzajemności w tle. Czyli- jak otrzymujesz, jesteś zobligowany do dawania. Nie formalnie- rzecz jasna, ale coś takiego funkcjonuje jako zasada społeczna. I, w ten sposób, chcąc, nie chcąc, musisz myśleć, kombinować kto, co, za by chciał. I dobrze, by prezenty miały zbliżoną wartość ( twój i od ciebie ). I z tego robią się komplikacje. A mi tak wygodnie olać tę kwestię i myśleć o tym, na co  ( dla siebie  )mam ochotę przeznaczyć roczną premię.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wszystkogtasa.pun.pl www.praetorians.pun.pl www.clanakatsuki.pun.pl www.technologia.pun.pl www.mazurskiotsforumm.pun.pl